Adres: Değirmiçem, Manolya Apt, Ömer Köylüoğlu Cd. D:18, 27090 Şehitkamil/Gaziantep

Optik Ürün Yönetimi ve ÜTS
Anasayfa » Optik Ürün Yönetimi ve ÜTS

Nebim V3 Optik Ürün Tanımlamaları

“Optik sektörüne özgü güneş gözlüğü/optik çerçeve, optik cam, lens ve diğer ürün gruplarına ait ürün kartlarını Nebim V3 içerisinde spesifik optik ürün özellikleriyle birlikte tanımlayarak raporlayın.”

Optik Çerçeve ve Güneş Gözlüğü Tanımlamaları

Marka, üretici kodu, materyal kodu, çerçeve tipi, çerçeve biçimi, Base Curv, SUT kodu ve özel işlem kodu gibi çerçeve ve güneş gözlüğüne ait tüm özellikleri ürün kartı içerisinde kolaylıkla tanımlayabilirsiniz.

Optik Cam Tanımlamaları

Marka, üretici kodu, materyal kodu, odak tipi, kaplama tipi, çap, cam indeksi, stok cam/RX cam detayı, Sferik ve silindirik değerlerine kadar optik cam ürünlerine ait özellik tanımlamaları yapılabilir ve raporlayabilirsiniz.

Lens Tanımlamaları

Marka, üretici kodu, materyal kodu, odak tipi, kaplama tipi, çap, su içeriği, lens değişim sıklığı , Sferik ve silindirik değerlerine kadar lens ürününe ait özellik tanımlamaları yapılabilir ve raporlayabilirsiniz.

Nebim V3 ÜTS Entegrasyonu

Ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların ve kozmetik ürünlerin üretim bandından satılıp kullanıldığı yere kadar tekil ürün takibini sağlayabilmek, son kullanıcıya kadar ürünü izleyebilmek için 2014 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı denetiminde TÜBİTAK tarafından geliştirilen bir proje olan ÜTS, 11-09-2017 tarihinden itibaren tıbbi cihaz kapsamına giren tüm ürün hareketleri de ÜTS portalı üzerinden takip edilmeye başlamıştır.

ÜTS Web Servis entegrasyonu

Tıbbi cihaz özelliği taşıyan tüm ürün kartlarına ait üretim, ithalat, verme, alma, iptal vb. bildirim işlemlerinizi ÜTS portalından tek tek manuel tanımlamak yerine, Nebim V3 ERP içerisinde yer alan ÜTS Web Servis uygulaması ile belirlenen periyotlarda otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Firmaların kendi etiket dizayn dosyalarını istedikleri bilgiler ile istedikleri formatta oluşturabilmesi ve daha önceden oluşturulan etiket dizayn dosyasını seçebilmesini sağlayabilirsiniz.

ÜTS’den Otomatik Ürün Kartı Alınması

Açık olmayan ürün kartı için otomatik ürün kartı açabilirsiniz.

Medikal Ürün Özellikleri

ÜTS’ ye yapılacak bildirimler için gerekli olan bilgileri Nebim V3 Medikal Ürün Özellikler programı ile girebilir ve buradaki bilgileri bildirimlerde otomatik olarak kullanabilirsiniz.

ÜTS’ye yapılan bildirim tipleri

Bugüne kadar TİTUBB sisteminde sadece üretim ve ithalat bildirimleri yapılırken, ÜTS sistemine geçiş ile birlikte, ithalat ve üretim bildirimleri haricinde ayrıca ürünle ilgili tüm hareketlerin de bildirilmesi gerekmektedir. Yapılması gereken bildirimler aşağıda belirtilmiştir

 • Üretim Bildirimi
 • İthalat Bildirimi
 • Verme Bildirimi
 • Alma Bildirimi
 • ÜTS de tanımsız yere verme bildirimi
 • ÜTS de tanımsız yerden iade alma bildirimi
 • Tüketiciye Verme Bildirimi
 • Tüketiciden iade alma bildirimi
 • Geçici Kullanıma verme bildirimi
 • Geçici kullanımdan alma bildirimi
 • İmha Bildirimi
 • İmha İptal Bildirimi
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: